smile kids

بر خلاف عقیده عمومی درباره پوسیدگی دندان که باور دارند موضوع حائز اهمیتی نمی باشد، تحقیقات جدید نشان داده است این پوسیدگی می تواند تاثیر منفی در رشد کودک شما داشته باشد. تیم تحقیقاتی در کالج لندن مطالعاتی را در زمینه ارتباط بین بهداشت دهان و رشد کودکان آغاز کردند که در آن محققان قد و وزن کودکان بین 6-8 سال را با در نظر گرفتن پوسیدگی دندان آنها بررسی کرده و سپس با توجه به استاندارد های اعلام شده، به آنها نمره دادند.

در این تحقیقات همه ی دندان های پوسیده، پر شده و افتاده درنظر گرفته شدند. این تیم تحقیقاتی آمارهای به دست آمده را بررسی کرده و در نهایت به این نتیجه رسیدند که ارتباط نزدیکی بین قد و وزن کودکان با میزان و تعداد پوسیدگی دندان آنها وجود دارد. بر اساس این مطالعات، کودکان با پوسیدگی شدید در مقایسه با هم سن و سال های خود بدون هیچ گونه پوسیدگی یا پوسیدگی کمتر، کوتاه تر و کم وزن تر بودند.

بر اساس گفته محققان، حتی زمانی که عوامل دیگری چون مسائل اجتماعی در رشد آنها تاثیر منفی گذاشته بود، رابطه ی بین پوسیدگی دندان ها و رشد هنوز هم به قوت خود باقی بود.

به عبارتی می توان گفت رابطه ی عکس بین پوسیدگی دندان ها و رشد کودکان وجود دارد، اگرچه مطالعات زیادی باید در این زمینه انجام شود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی