what happens to extracted teeth

تا کنون این سوال برایتان پیش آمده است که پس از کشیدن دندان توسط دندانپزشک، چه اتفاقی برای دندانتان می افتد؟ وقتی دندان از دهان خارج میشود، دیگر جای خاصی ندارد. برخی روشهای دور انداختن دندان، هزینه دارد، برخی دیگر سود کمی برای دندانپزشک فراهم می آورد و برخی روشها کمی عجیب هستند.

سفر دندان پس از خارج شدن از بدن شما

وقتی دندان کشیده میشود، دندانپزشک معمولا آن را روی سینی کنار صندلی دندانپزشکی میگذارد. بسیاری از مردم فکر میکنند دندانی که خارج شده، به آخر راه رسیده است اما برای برخی، تازه اول راه است.
 
1- سوزانده شدن همراه با پسماندهای بیمارستانی مطابق استاندارد پاتوژن خون بَرد OSHA، دندان کشیده شده باید در ظرف حاوی پسماندهای خطرناک قرار بگیرد. پس از آن دندان معمولا توسط شرکت مدیریت پسماندهای بیمارستانی برده میشود و سپس آنها را با سایر پسماندهای بیمارستانی میسوزانند. معمولا دندانی که هیچ فلزی به واسطه کارهای دندانپزشکی ندارد، برای سوزانده شدن به اجاق میرود. اگر دندان حاوی فلز باشد، احتمالا یکی از دو مسیر دیگر را طی میکند.

2- انتقال به مرکز بازیافت فلزات
extracted teeth scrap metal refining
اگر دندان کشیده شده پر شدگی آمالگام داشته باشد، سوزاندن آن موجب آزاد شدن جیوه و وارد شدن این گاز سمی به اتمسفر میشود. به همین علت مقررات معمولا اجازه نمیدهند دندان حاوی آمالگام سوزانده شود بلکه باید به مرکز ویژه بازیافت منتقل شود تا آمالگام آن پیش از انهدام دندان، خارج شود. 3- انتقال به خریدار ضایعات فلزی دندانپزشکی صنعت ضایعات فلزی به خوبی شناخته شده نیست. اگر دندان شما ترمیم های آزمایشگاهی داشته باشد، دندانپزشک میتواند آنها را نگه داشته و به خریدار ضایعات دندانپزشکی بدهد تا فلز آن را ذوب کرده و آزمایش کند و وجه آن را به پزشک بپردازد.
 
4- نگهداری توسط بیمار با این که برخی دندانپزشکان تمایلی به این کار ندارند اما هیچ مقرراتی وجود ندارد که مانع بازگرداندن دندان کشیده شده بیمار به وی شود و هیچ سازمانهای نظارتی ممانعتی برای این کار در نظر نگرفته است.
 
5- استفاده برای اهداف آموزشی برخی از دندانها ممکن است به بیمارستان اهدا شوند. بسیاری از دندانپزشکان، دندان کشیده شده را نگه میدارند تا آن را برای آموزش استفاده کنند یا به دانشگاه اهدا کنند. 6- استفاده برای اهداف پژوهشی برخی شرکتهای تحقیقاتی همیشه به دنبال بهترین روش پر شدگی و روکش برای دندان و یافتن راههایی برای مقاوم کردن دندان به پوسیدگی و مطالعه بر روی واکنش دندان به نیروهای مختلف و بسیاری از موارد دیگر هستند. برای بررسی و مطالعه مسائل مربوط به دندان، بهترین کار استفاده از دندان واقعی است.

john lennon extracted tooth
جان لنون که دندان کشیده خود را بیش از 30000 دلار به فروش رساند

7- مزایده دندان این کم احتمال ترین مسیر یک دندانِ کشیده شده است و تنها در مواردی که بیمار فرد مشهوری باشد، چنین مسیری معنی پیدا میکند.
 
8- نگهداری به عنوان نشان افتخار
extracted teeth street dentist morocco
پینلس پارکر دندانپزشکی بود که حدود صد سال پیش زندگی میکرد. او زمانی 357 دندان را در یک روز کشید و آنها را به عنوان گردنبند به نخ کشید و دور گردن انداخت. همچنین ظرف بزرگی از دندانهایی داشت که طی سالها طبابت کشیده بود و آن را با خود به سخنرانیهای بهداشت دهان و دندان میبرد. این ظرف دندان در موزه تاریخ دندانپزشکی دانشگاه تمپل نگهداری میشود. اگر چه این کار امروزه نادر است اما برخی دندانپزشکها در برخی کشورها هنوز چنین کاری را انجام میدهند. تصویر بالا مربوط به دندانپزشک خیابانی در مراکش است که دندانهایی را که کشیده و دندانهای مصنوعی را که آماده کرده تا در دهان بیماران آینده خود بگذارد، به نمایش گذاشته است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی