Treating gum disease reduces prostate symptoms

درمان بیماری لثه علائم التهاب پروستات، که پروستاتیت نامیده می شود را کاهش می دهد، محققان دانشگاه علوم دندانپزشکی کیس وسترن ریزروز و حوزه اورولوژی و آسیب شناسی بیمارستان های دانشگاه مرکز پزشکی کیس گزارشی را اعلام کردند.

تحقیقات پیشین روابطی بین بیماری لثه و پروستاتیت را نشان داده اند. پروستاتیت بیماری ای است که منجر به التهاب غده تولید مایع اسپرم است. التهاب می تواند ادرار کردن را دشوار کند. نبیل بیسادا، رئیس حوزه ی  پریودنتیکس کیس وسترن ریزروز و نویسنده مسئول این مطالعات جدید می گوید:

" این تحقیقات نشان می دهد که اگر ما بیماری های لثه را درمان کنیم، کمک به بهبود علائم پروستاتیت کرده ایم و هم چنین کیفیت زندگی را برای افرادی که به این بیماری مبتلا هستند را بالا برده ایم. " محققان یافته های خود را در مقاله دندانپزشکی به شرح زیر گزارش دادند:

" درمان بیماری های لثه منجر به بهبود علائم پروستات و کاهش سرم PSA در مردانی که PSA بالا و پریودنتیت مزمن دارند می شود. " نائیف آلویتانانی، دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشکده دندانپزشکی، هدایت این تحقیقات را به عنوان بخشی از کار آموزی خود در پریودنتیکس به عهده داشت.
بیسادا توضیح داد که بیماری لثه نه تنها بر شرایط دهان اثر می گذارد، بلکه بیماری ای است که در سیستم های بدن پخش می شود که می تواند در نقاط مختلف بدن التهاب ایجاد کند. دانشکده دندانپزشکی قبلا ارتباطی بین بیماری لثه و مرگ و میر جنین، روماتیسم مفصلی و بیماری های قلبی یافته بود. تحقیقات جدید بر پروستات محققان 27 مرد را مورد بررسی قرار دادند که همگی از 21 سال بزرگتر بودند. هر کدام از این افراد در طی سال گذشته یک آزمایش نمونه برداری سوزنی داشته اند که نشانگر التهاب در غده پروستاتشان بود، به همراه  یک آزمایش خون که سطوح بالای آنتی ژن خاص پروستات (PSA) را نشان داد. این ها نشانه های احتمالی التهاب و سرطان هستند. این مردان برای علائم بیماری پروستات با پاسخ دادن به سوالات مطرح شده در آزمون بین المللی علایم پروستات ( IPSS ) در مورد مشکلات احتمالی ادرار کردن مورد بررسی قرار گرفتند. محققان دریافتند 21 نفر از 27 شرکت کننده اصلا التهابی نداشتند و یا التهاب خفیف داشتند، در حالی که در آزمایش نمونه برداری 15 نفر از آنها بدخیمی پروستات تایید شده بود و 2 نفر هم دارای التهاب و هم بدخیمی بودند. هم چنین مردان باید حداقل 18 دندان طبیعی خود را می داشتند و برای نشانه هایی از بیماری های لثه، مانند افزایش سطح التهاب و خونریزی و یا شلی دندان با توجه به اتصالات و از دست دادن استخوان مورد بررسی قرار می گرفتند. همه مردان مبتلا به بیماری لثه متوسط تا شدید بودند، و برای این مشکلات تحت درمان قرار گرفتند. آنها دوباره برای آزمایشات تشخیص بیماری لثه، چهار تا هشت هفته بعد مورد بررسی قرار گرفتند و بهبود قابل توجهی را نشان دادند. در طول دوره مراقبت لثه، این مردان برای مشکلات پروستات خود هیچ درمانی دریافت نکردند. اما حتی بدون مراقبت های پروستات، 21 نفر از 27 مرد کاهش سطح PSA را نشان دادند. کسانی که بالاترین سطح التهاب را داشتند از مراقبت های لثه بهره بیشتری بردند. شش نفر از شرکت کنندگان هیچ تغییری را نشان ندادند. بیسادا در حال حاضر در حال انجام پیگیری تحقیقات برای حمایت از یافته های این مطالعه است. او امیدوار است درمان های لثه روزی یک بخش استاندارد از درمان بیماری پروستات شود، مانند بیماران قلبی که اغلب برای معاینه دندان ها قبل از عمل های قلب تشویق می شوند، و یا زنان باردار و یا کسانی که قصد بارداری دارند و به آنها توصیه می شود که به دندانپزشک خود مراجعه کنند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی