bacteria 800x400
طبق اظهارات جدید دانشمندان، ویروس کوچکی که از فاضلاب ایزوله و کشت شده است، میتواند به پیشگیری از عفونتهای مجرای ریشه کمک کرده و شرایط را علیه باکتریهای مضر تغییر دهد. باکتریوفاژها (Bacteriophages) یا باکتری خوارها ویروسهایی هستند که به باکتریها آسیب وارد کرده و نقش مهمی در حفظ تعادل طبیعی در رابطه شکار و شکارچی با باکتریها ایفا میکنند. درمان با باکتری خوار میتواند باکتری انتروکوکوک فکالیس بیوفیلم ( Enterococcus faecalis biolfilm ) را که اغلب در عفونت مداوم همراه با درمانهای مجرای ریشه دیده میشود، هدف قرار دهد. محققان یک باکتری خوار (فاژ) آنتی ای. فکالیس (anti-E. faecalis) را از جریان فاضلابی که از یک تاسیسات فاضلابی در بیت المقدس بازیابی شده بود، ایزوله کردند. این باکتری خوار که EFDG1 نام گرفت قادر است گونه V583 از باکتری ای. فکالیس را که به وانکومایسین (موثرترین آنتی بیوتیک ضد ای. فکالیس) مقاوم است، عفونی و نابود کند. کارایی این باکتری خوار در مقابل سلولهای ای. فکالیس در محیط کشت مایع و نیز در شکل بیوفیلم، ارزیابی شد. نتایج جدیدی که این تحقیق به ما میگوید این است: در هر دو مورد EFDG1 تقریبا کاملا کشت باکتریایی را ریشه کن کرد. مشخص شده است که این باکتری خوار در مقابل انواع گوناگون ای. فکالیس و ای. فکالیس ایزوله شده (صرف نظر از ویژگی آنها در مقاومت نسبت به آنتی بیوتیک) بسیار موثر است. به علاوه این تحقیقات نشان میدهند که EFDG1 در عفونت مجرای ریشه چه در محیط کشت و چه در نمونه های بافتی، بسیار موثر بوده است. این یافته ها بیان میدارند که درمان باکتری خواری با استفاده از EFDG1  میتواند راهکار موثری برای پیشگیری از عفونت ای. فکالیس پس از عمل مجرای ریشه باشد.
همچنین محققان ایمنی این باکتری خوار را در مبارزه با عفونتهای ای. فکالیس در عفونتهای انسانی بررسی کردند و دریافتند که این ویروس باکتری خوار حاوی هیچ ژن زیان بخشی برای انسان نیست.

دکتر رونن هزان محقق این مقاله بیان میدارد:

" ایده استفاده از باکتری خوار به عنوان یک داروی ضد باکتری امر جدیدی نیست. درمان باکتری خواری ابتدا در اوایل قرن بیستم پیشنهاد شد اما به دلایل مختلف از جمله موفقیت چشمگیر آنتی بیوتیکهای شیمیایی، تا امروز این ایده به حال خود رها شده بود. امروز ما در عصر ظهور محدودیتهای آنتی بیوتیکهای سنتزی و بروز گونه باکتریهای مقاوم به آنتی بیوتیکها قرار داریم بنابراین اکنون زمان آن فرا رسیده است که نگاهی دوباره به پیشنهادهای طبیعت پیرامون خود برای مبارزه با باکتریها داشته باشیم. همان طور که این تحقیقات نشان میدهند، باکتری خوارها میتوانند ابزار قدرتمندی در تکامل داروهای ضد میکروبی جدید که بسیار هم مورد نیاز هستند، باشند."

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی