about implants

70درصد افراد بین سنین 35-44 حداقل یک دندان افتاده دارند، و از هر چهل نفر یک نفر بالای 75 سال همه ی دندان های طبیعی خود را از دست داده اند.

راه های بسیاری برای جایگزینی این دندان های از دست رفته وجود دارد ولی آیا می دانستید فقط ایمپلنت می تواند حس و ظاهری شبیه به دندان های طبیعیتان را به شما بدهد؟ آیا میدانستید بیشتر افراد دیگر با وجود دندان ایمپلنت سراغ درمان های دیگر نمی روند؟

اولین ایمپلنت دندان در 600 میلادی، زمانی که صدف شبیه دندان در داخل فک یک زن سرخپوستی گذاشته شد، انجام شد. باید به خاطر ایمپلنتی که در حال حاضر هست خدا را شکر گوییم.

امنیت و تاثیر گذاری ایمپلنت دندان که چندین سال است مورد استفاده قرار می گیرد و اخیرا هم طرفداران زیادی به خود جلب کرده است، تایید شده است.

جنس کاشت دندان معمولا از تیتانیوم می باشد که در ریشه دندانی که از دست رفته است گذاشته می شود. تیتانیوم جنس مناسبی برای نگه داری از دندان ها و تاج ها می باشد.

دندان های ایمپلنت بر خلاف دندان های طبیعی پوسیده نمی شوند. ولی این دلیل بر این نیست که نباید از آن مراقبت کرد. همانند دندان های طبیعی، باید مسواک زده و از نخ دندان استفاده کرد. اعمال مراقبت های لازم و روزانه از ضروریت ها می باشد. ملاقات با دندان پزشک برای بررسی وضعیت دندان نیز نباید فراموش شود.

ایمپلنت دندان تنها درمانی است که از استخوان های فک حفاظت کرده و به رشد طبیعی آن کمک می کند. ایمپلنت دندان مانع از دست دادن استخوان یا تحلیل آن می شود.

در سال 1951، اولین موسسه تخصصی ایمپلنت در آمریکا افتتاح شد که در حال حاضر بیش از 4000 متخصص و دندان پزش حرفه ای در آن مشغول به فعالیت هستند.

حقایقی درباره دندان :

مینای دندان سخت ترین و محکم ترین قسمت در کل بدن می باشد

شکل گیری دندان ها از قبل تولد شروع می شود، دندان های شیری زمانی که نوزاد در شکم مادر است شروع به شکل گیری می کند ولی بعد از 6 یا 12 ماهگی رشد می کنند.

انسان ها از چهار نوع دندان مختلف  پیشین ، نیش، آسیاب کوچک و آسیاب بزرگ برای خرد کردن، تکه تکه کردن و جویدن غذا استفاده می کنند.

انسان ها در طول عمرشان فقط دو نوع دندان در می آورند؛ دندان های شیری و دندان های دائمی . اعمال مراقبت های روزانه و مستمر نقش حیاتی در نگهداری دندان ها ایفا می کند.

هیچ دو انسانی را نمی توانید پیدا کنید که دندان های یکسانی داشته باشند. دندان ها همانند اثر انگشت بوده و برای هر فردی منحصر به فرد است.

دهان شما 25000 کوارت بزاق در طول زندگی تولید می کند، می توان دو استخرآب را با آن کامل پر کرد. بزاق دهان استفاده های زیادی دارد، ازجمله اینکه می تواند دهان شما را از باکتر یها خلاص کند.

یک انسان معمولی 38.5 روز از کل زندگی خود را به مسواک زدن می گذراند

بسیاری از بیماری ها با سلامت دهان شما رابطه دارد، از جمله بیماری های قلبی ، دیابت و پوکی استخوان

یک سوم دندان ها در زیر لثه ها قرار دارند؛ این یعنی فقط دو سوم دندان ها قابل رویت هستند.

اگر دندانتان شکست، آن را در داخل شیر گذاشته و سپس دردهان نگه دارید

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی