history ortho

امروزه همه با نام ارتودنسی آشنایی دارند ولی موضوعی که شاید باعث تعجب شما شود این است که این نام جدید نیست و شروع آن به سال ها قبل می گردد. بر اساس گزارش اعلام شده توسط انجمن ارتودنسی آمریکا، باستان شناسان بدن مومیایی شده ای که متعلق به زمان باستان است را پیدا کرده اند که دور هر کدام از دندان هایشان با نوار های فلزی پیچیده شده است. آنها برای پر کردن فضای خالی نیز از یک ریسمان درست شده از بافت های طبیعی استفاده کرده اند. در این بافت از روده بز یا گوسفند استفاده شده است. اگر بخواهیم ارتودنسی امروز را با نوع درمان در گذشته مقایسه کنیم، تفاوت های چشمگیری را خواهیم یافت.

ارتودنسی و یا براکتها برای ردیف کردن و مرتب کردن دندان ها در راستای عملکرد درست و البته داشتن ظاهری بهتر استفاده می شود. در بیماران کم سن و سال تر، این درمان در ساختار صورت نیز تاثیر زیادی خواهد داشت و از آنجایی که زیبایی و سلامتی با هم ارتباط نزدیکی دارند، داشتن دندان های صاف و ساختار فکین مناسب در سلامتی و البته داشتن لبخندی زیبا اهمیت زیادی دارد.

بر اساس گزارش اعلام شده توسط انجمن ارتودنسی آمریکا ، بهتر است کودکان در سن 7 سالگی برای چک آپ دندان ها و ساختارفکین به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند. البته ناگفته نماند که در سنین 3 تا 4 سال، متخصص ارتودنسی می تواند هر گونه مشکل در رشد دندان ها و ساختار فکین را تشخیص دهد.

متخصصین اعتقاد دارند عادت های غلط مثل مکیدن انگشت توسط کودکان در ساختار نامناسب دهان تاثیر گذار است. آنها معتقدند مراجعه زود هنگام به متخصص در تشخیص به هنگام و شروع درمان در زمان مناسب اهمیت زیادی دارد. رادیولوژی و بررسی عکس دندان ها و ساختار دهان نیز می تواند در تشخیص درست تاثیر گذار باشد.

درست است که توصیه ی اصلی مراجعه به متخصص در سن 7 سالگی است ولی بزرگسالان هم می توانند مراجعه کرده و در صورت نیاز از این درمان استفاده کنند. بیشتر نوجوانان و افراد بزرگسال در حال حاضر از ارتودنسی و براکت ها برای ردیف کردن دندان هایشان استفاده می کنند، به خصوص امروزه که ارتودنسی نامرئی نیز وجود دارد. افراد یکه از ترس دیده شدن براکت ها، فلزی یا شفاف، سراغ درمان ارتودنسی نمی رفتند، امروزه به راحتی می توانند از این درمان ، بدون اینکه کسی متوجه حضور دستگاه در دهان شما شود، استفاده کنند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی