Treatment of deep caries

در اکثر موارد کودکان و والدین آنها به علت عدم توجه با پوسیدگی عمیق در دندانهای دایمی یا شیری بخصوص مولر اول مواجه می شوند.

در این حالت برای اینکه دندان مورد نظر را از معالجات پالپ نجات دهیم بعد از جلب همکاری کودک و والدین و بی حسی موضعی و جدا کردن محیط عمل، ابتدا حدود حفره مناسب را به عمق حدود 2 میلیمتر تهیه نموده و سپس با فرز گرد و درشت و با استفاده از چرخش آهسته موتور و یا با اکسکاواتور مناسب پوسیدگیها را برمی داریم. ضمن برداشتن پوسیدگی ها از سطح به عمق با لایه های پوسیدگی به ترتیب زیر مواجه می شویم:

الف- لایه نکروتیک

ب- لایه عفونی

ج- لایه تحت تاثیر قرار گرفته Affected layer

د- عاج اسکلروزه

ه- عاج ثانویه

وقتی پوسیدگی ها را بوسیله فرز گرد با حرکت آهسته و یا با اکسکاواتور برداشته و به عاج ثانویه برخورد نمودیم حفره را همچنان خشک و جدا شده نگه داشته و پس از پوشش پالپ توسط کلسیم هیدروکساید و انجام کف بندی مناسب دندان را با مواد ترمیمی مناسب ترمیم می نماییم. باید توجه داشته باشیم که وقتی با یک حفره پوسیده عمیق مواجه می شویم احتمال تهاجم پوسیدگی به عاج ترمیمی را مد نظر قرار دهیم و تمامی سعی خود را به کار گیریم تا در هنگام عمل حداقل تروما را به دندان وارد سازیم در غیر این صورت شانس ترمیم دندان را از دست داده و دندان را به سمت معالجات پالپ سوق خواهیم داد. بنابراین در هنگام برداشتن پوسیدگی سعی می کنیم ابتدا از محلی شروع کنیم که احتمال بازشدگی پالپ و صدمه به آن کمتر باشد. اگر در موقع انجام کار دقت لازم به کار گرفته شده باشد و دندان به دور از آلودگی باشد در صورت باز شدن پالپ در دندان های زنده شانس کوشش مستقیم پالپ دندان را از دست نخواهیم داد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی