dental specialties

علم اندودنتیکس نیز مانند تمامی علوم دیگر در حال انقلاب و پیشرفت می باشد. پیشرفت در تولید انواع فایل های نیکل تیتانیوم، وسایل روتاری، اندوسونیک ها، RVG، اندوسکوپ ها و میکروسکوپ های کلینیکی راه درمانهای اندودنتیک را تغییر داده است و در حال افزایش شاخص سلامت در این رشته می باشد.

آگاهی مردم و توجه آنها به نگهداری هر چه بیشتر دندانهایشان سبب شده است مواردی را که در گذشته براحتی از کنارشان میگذشتند را امروزه به سهولت درمان نمایند. پیشرفت وسایل و تجهیزات نیز به نوبه خود منجر به افزایش کیفیت درمان شده است.

Re treatondoxtics و Discessemidy لغات جدیدی در علم اندودنتیک محسوب می گردند که تلاشهای تخصصی جدید برای حل اشتباهات حین درمان می باشد.

خطاهای اندودنتیکس یا اشتباهات حین درمان وقایعی است که در حین روند درمان اتفاق می افتد که برخی بدلیل عدم توجه به جزئیات درمان است و تعدادی کامللا غیر قابل پیش بینی می باشد. بعضی از این خطاها عبارتند از:

1- خطاهایی که در حین ایجاد حفره دسترسی اتفاق می افتد

2- خطاهای وابسته به زمان آماده سازی کانال

3- خطاهای وابسته به زمان پرکردن کانال

4- خطاهای با علل گوناگون

با آشنایی این مشکلات می توان امید داشت که چگونه در یک بیمار خاص آنها را پیش بینی کرد، تشخیص داد، تصحیح نمود و پیش آگهی آنها را تخمین زد.

1- شناخت و تشخیص این خطاها اولین مرحله در کنترل آنها می باشد. توسط رادیوگرافی یا مشاهده کلینیکی و یا اظهارات بیمار

2- تصحیح خطا به طرق مختلف می تواند صورت پذیرد.

3- بازنگری پیش آگهی دندان درگیر بسیار مهم و حیاتی است. بازنگری مجدد ممکن است تمامی روند طرح درمان را تحت تاثیر قرار دهد چرا که به بیمار باید جهت تمام مراحل کار آگاهی داده شود.

بنابراین قبل از درمان اندو بیمار را در جریان امکان ایجاد خطاهای شایع درمان ریشه بگذارید تا در صورت ایجاد برایش غیره منتظره نباشد.

در هنگام ایجاد یک خطای اندودنتیک، طبیعت خطاهای فوق را برایش توضیح دهید، اینکه چطور می توان آنرا تصحیح نمود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی