ایمپلنت شکست خورده

چگونه از ایمپلنت دندانی خود مراقبت کنیم؟

مراقبت از ایمپلنت دندان تفاوت چندانی با مراقبت از دندان های طبیعی ندارد. دندان های کاشته شده باید روزانه دو بار با مسواک و نخ دندان تمیز شده و اثری از پلاکت روی آنها باقی نماند. تمیز کردن دندان ها بعد از وعده های غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. مسواک‌ زدن به روش صحیح (طبق تجویز دندانپزشک) استفاده از مسواک‌های کوچک مخصوص برای تمیز کردن فضاهای بین ایمپلنت‌ها و دندان‌های طبیعی مجاور، جلوگیری از تجمع مواد غذایی در فضاهای ذکر شده و جرم‌گیری دندان از تجمع پلاکت‌ها و عفونت بافت لثه جلوگیری کرده و به عملکرد موفق کاشت دندان کمک می کند.

کنترل پلاکت ها به همان اندازه که در دندان های طبیعی اهمیت دارد، بعد از کاشت دندان نیزبرای مراقبت های بعد ازکاشت حائز اهمیت می باشد. بنابراین بیماران باید از مراقبت های بعد از کاشت دندان اطلاعات و آگاهی کامل داشته باشند.

ابزار مناسب برای بهداشت دهان و مراقبت های بعد از کاشت دندان:

استفاده از مسواک نرم و کوچک معمولی، یا برقی

استفاده از خمیردندان های جرم گیر با اثر ساییدگی کم

استفاده از نخ دندان

پیشنهادات دیگری که دکتر دندان پزشک شما می تواند ارائه دهد:

مسواک های مخصوص برای تمیز کردن پلاکت های موجود در دو طرف دندان های کاشت شده

استفاده از دهان شویه های ضد عفونی کننده

قرص هایی که با استفاده از آنها می توان محل تشکیل پلاکت ها را شناسایی کرد

جرم زدایی

اگر جرم و پلاکت روی ایمپلنت رسوب کرده باشد تنها درمان لازم برداشتن جرم است درمان دارویی اگر در بافت اطراف ایمپلنت خونریزی و چرک وجود داشته باشد از دهان شویه کلرهگزیدین به مدت 3 تا 4 هفته استفاده می شود. در صورت وجود چرک و نشانه های تحلیل استخوان در رادیوگرافی برای 10 روز از آنتی بیوتیک مناسب علیه میکروارگانیسم ها استفاده می شود

درمان جراحی پس از کنترل خونریزی و چرک بر اساس میزان و شکل تحلیل استخوان، درمان های بازسازی انجام می شود.

بعد از کاشت دندان، علاوه بر مراقبت های مستمر روزانه ای که باید در منزل انجام دهید، ملاقات دندان پزشکتان هر سه یا شش ماه یک بار ضروری خواهد بود. دندان کاشته شده هر سال یک بار باید عکس برداری شود.

اگر مراقبت های صحیح بعد از ایمپلنت انجام نگیرد، چه اتفاقی میفتد؟

اگر مراقبت های روزانه و لازم بعد از ایمپلنت انجام نگیرد، مشکلاتی را برای بیمار به وجود خواهد آورد. خونریزی اولین مشکلی خواهد بود که بیمار با آن مواجه خواهد شد. جدیدترین یافته های پزشکی ثابت کرده است این مشکل قابل درمان و بازسازی است، اگر زود و به هنگام شناسایی شود ولی اگر این مشکل به تحلیل استخوان ها منجر شود، باز سازی ممکن نخواهد بود. اگر تحلیل استخوان به موقع درمان نشود، ممکن است دندان کاشت شده خود را از دست بدهید.

دکتر دندان پزشک در ملاقات های بعد از کاشت دندانی، چه عواملی را باید چک کند؟

برای تشخیص درست سلامتی دندان کاشت شده، لثه های اطراف دندان باید بررسی شده و با لثه های اطراف دندان های طبیعی بیمار مقایسه شود. وی باید تمامی قسمت هایی که به کاشت مربوط می شود را بررسی کند تا از عملکرد درست آنها اطمینان حاصل کند. عکس برداری های مستمر سالانه می تواند در این زمینه کمک بسزایی بکند.

4.16666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 83% (3 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی