smile implant

از مهمترین مزایای این درمان نیاز نداشتن به تراش دندان های سالم مجاور می باشد. در این مقاله انواع بی دندانی و مقایسه درمانهای قدیم و جدید بررسی خواهد شد. در درمان های گذشته زمانی که یک دندان ازبین میرفت دندانپزشکان از بریج استفاده می کردند به گونه ای که دندانهای مجاور ناحیه بی دندانی تک دندان تراشیده میشد و اصطلاحا بریج گذاشته میشد این روش پوسیدگی دندانهای سالم مجاوردراثرتراش را به دنبال دارد همچنین باعث تحلیل تدریجی استخوان میشود امروزه با شناخت علم ایمپلنت بدون آسیب رساندن به دندانهای مجاور میتوان نقطه بی دندانی تک دندان را درمان نمود ومانع از تحلیل استخوان و پیری زودرس صورت شد.  

زمانی که چند دندان از بین میرفت مرسوم بود که پروتز متحرک با تکیه بردندانهای مجاورکارگذاشته شودالبته این روش هنوز هم استفاده می شود  و البته معایبی همچون فشار گیره ها به دندانها و لق شدن دندانهای مجاوررادربر دارد و علاوه بر سنگینی دندانها برای پوسیدگی مستعد میشوند. امروزه ایمپلنتها به جای درمان پروتزهای ثابت و متحرک توصیه میشوند زیرا که معایب پروتز را ندارند و علاوه بر این که در این درمان دیگر نیازی به خارج کردن پروتز از دهان نیست .

زمانیکه همه دندانها از بین رفته باشد معمولا از پروتزهای کاملا متحرک یا همان دست دندانها استفاده میشودکه علاوه بر لقی باعث میشود که طعم غذاها به خوبی احساس نشود و گاهی باعث اختلال در تکلم می شود که با ورود ایمپلنتها به دنیای دندانپزشکی این مشکل برطرف شد به گونه ای که دست دندان توسط ایمپلنت در دهان فیکس می شود و علاوه بر این که فشار اضافی به لثه وارد نمیکند زیبایی و راحتی بیماررا به دنبال خواهد داشت. به این دست دندانهای فیکس شده توسط ایمپلنت اوردنچر گفته می شود که متحرک هستند و بیمار میتواند آن را از دهان خارج کند.

اوردنچر
Overdentures

دست دندان
Denture

دربرخی بیماران دست دندانها با 6 تا 8 ایمپلنت کاملا در دهان فیکس میشوند. امروزه دربی دندانی های کامل کل فک ایمپلنت می شود و برای بیمار شروعی دوباره محسوب میشود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (4 Votes)

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی