دندان مصنوعی

آیا دندان های ایمپلنت از دندان مصنوعی بهتر هستند؟

اگر شما یک یا چند دندانتان را از دست داده باشید، ممکن از احساس خجالت درباره لبخندتان کنید و اعتماد به نفستان پایین بیاید. در واقع، دقیقا به خاطر همین موضوع، برخی افراد از لبخند زدن امتناع میکنند و یا هنگام خندیدن با دست دهان خود را می پوشانند. نبود دندان میتواند مشکلات دیگری نیز به همراه داشته باشد؛ همانند ناراحتی و سختی هنگام خوردن و صحبت کردن.

مشکلات دندان های مصنوعی دندان های مصنوعی، که در واقع دندان های ساختگی متحرک هستند، مدت هاست که راه حلی برای مشکل فقدان دندان است. هر چند دندان های مصنوعی که امروزه مورد استفاده قرار میگیرند، پیشرفت زیادی نسبت به دندان های مصنوعی اولیه که از چوب و عاج ساخته شده، کرده اند، اما با این حال هم ایده آل نیستند و مشکلات خود را دارند. دندان های مصنوعی را میتوان در جایشان ثابت کرد، مثل چسب های مخصوص. استفاده از این مواد معمولا حس خوشایندی ایجاد نمیکند و اتصال آنها همیشه محکم نیست. دندان های مصنوعی معمولا لیز خورده و تکان میخورند، و در هنگام خوردن و یا صحبت باعث ناراحتی و خجالت میشوند. این حرکت های ندان مصنوعی ممکن است باعث درد و آزار در لثه ها شوند. علا وه بر این، دندان های  مصنوعی نیازمند رسیدگی بسیار زیاد هستند و باید به صورت مرتب برای پاکسازی خارج شوند و در نهایت باید بعد از یک مدت زمانی تعویض شوند.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند ایمپلنت ها جایگزین بسیار بالاتری نسبت به دندان های مصنوعی ارائه میکنند. آنها راه حل های دنیای مدرن برای فقدان دندان ها هستند. بر خلاف دندان های مصنوعی که تنها نمایی از دندان را بازسازی میکنند، ایمپلنت ها یک جایگزین برای دندان طبیعی مفقود فراهم میکنند. آنها درون فک و لثه محکم میشوند و به عنوان لنگری برای تاج دندان عمل میکنند و به خاطر این متد جایگیری، بسیار مستحکم هستند. ایمپلنت ها لیز و تکان نمیخورند، به همین دلیل حس خجالت و ناراحتی دندان های مصنوعی را ندارند. بنابر این، آنها راه حل دائمی برای فقدان دندان را فراهم میکنند که عموما در تمام طول عمر میمانند. ایمپلنت ها نسبت به باقی سیستم های جایگزینی دندانی به رسیدگی کمتری نیاز دارند چون نیازمند پاکیزگی خاص و یا برداشتن نیست. ظاهر و عملکرد آن کاملا شبیه به دندان طبیعی است. یکی دیگر از فواید بسیار مهم ایمپلنت ها این ایت که خیلی بهتر استخوان را حفظ میکنند. آنها درون استخوان فک جای میگیرندو ریشه دندان ها از دست رفته را پر میکنند. این مساله از تخریب لثه ها و استخوان جلوگیری میکند که میتواند باعث افتادگی فرم صورت شود.
به طور قطع، ایمپلنت ها جایگزین برتری نسبت به دندان های مصنوعی هستند و نزدیک ترین شکل ممکن به دندان های طبیعی را ارئه میدهند.

هزینه ایمپلنت دندان در مقابل هزینه دندان های مصنوعی اگر قصد خریداری دندان مصنوعی دارید، ممکن است درباره هزینه دندان های مصنوعی و ایمپلنت ها سوال برایتان پیش آید. این واقعیت وجود دارد کههزینه دندان های مصنوعی کمتر است و ایمپلنت ها بیشتر. دقیقا به همین دلیل بسیاری افراد بعد از ازدست دادن دندان به سرعت به دنبال دندان های مصنوعی میروند و آنها را اولین و تنها راه حل میدانند و این ممکن است اشتباه باشد. وقتی هزینه اضافه چسب های دندان های مصنوعی، مشکلات پاکسازی و جابجایی دندان مصنوعی و همچنین معایبی همچون لیز خوردن، ناراحتی و حتی درد را در نظر بگیریم، واضح است که ایمپلنت ها راه حل های بهتری هستند و ارزش هزینه بیشتر را دارند. ایمپلنت ها با دوام، راحت و ماندگار هستند. برای افرادی که همچنان نگران هزینه ایمپلنت دندانی هستند، راه حل دیگری هم وجود دارد. ایمپلنت دندان های مصنوعی این اجازه را میدهد که یک گروه از دندان های مصنوعی به صورت ایمپلنت متصل شوند. برای بسیاری از افراد، این مساله میتواند بهترین راه حل با هزینه ای معقول باشد. در این روش، دندان های مصنوعی همچنان قابل حرکت هستند اما پایه های ایمپلنت، آنها را سفت و محکم در جای خود نگاه میدارد.
اگر شمابه دنبال راه حلی برای جایگزینی دندان های مفقود هستید و دندان های مصنوعی را انتخاب کرده اید، نگاه دقیق تری به ایمپلنت های دندانی بیاندازید.

معایب و فوائد ایمپلنت و دندان های مصنوعی در خلاصه

فواید ایمپلنت

•    اتصالات محکم باعث تکان و لیز نخوردن میشود.
•    نیازمند رسیدگی کم.
•    ماندگاری بالا و عموما دائمی
•    در ظاهر و عملکرد همانند دندان طبیعی است
•    از استخوان محافظت میکند
•    از زوال لثه و استخوان و همچنین فروپاشی و افتادگی فک و صورت جلوگیری میکند.

معایب ایمپلنت

•    نسبتا هزینه بالاتری دارد ، البته هزینه بالای آن نسبت به دوام، کارایی و لذت دوباره دندان داشتن اصلا هزینه بالایی به حساب نمی آید. در طولانی مدت مقرون به صرفه است.

فواید دندان های مصنوعی

•    هزینه کم، البته در طولانی مدت اصلا به صرفه نیست و هزینه بالایی را به بیمار تحمیل می کند.

معایب دندان های مصنوعی

•    اتصالات ضعیف باعث حرکت و لیز خوردن میشود.
•    مشکلات صحبت کردن
•    مشکلات خوردن
•    ناراحتی, آزار و درد
•    رسیدگی و پاکیزگی مداوم نیازمند است
•    در نهایت نیاز به تعویض دارد.
•    از استخوان محافظت نمیکند و در نهایت ممکن است فرد مبتلا به فروپاشی فک و افتادگی صورت شود.

4.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 98% (4 Votes)

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی