Salivary deficiency

ترشحات غدد بزاقی در مجموع بزاق نامیده می‌شوند که توسط عوامل مکانیکی و اعصاب سمپاتیک و پارا سمپاتیک بطور خود کار کنترل می‌گردد.  بزاق بسیار نقش مهمی در بدن دارد که در زیر به برخی فواید آن اشاره می کنیم:

 

1- اولین و اصلی ترین وظیفه بزاق دهان کمک به هضم غذاست. (تنظیم PH  دهان )

2- مرطوب نگهداشتن مخاط دهان و ریه که تکلم و جویدن غذا را تسهیل می‌کند.

3- دارای خاصیت ضد عفونی کننده مواد غذایی است.

4- بزاق به درک طعم غذاها کمک می کند.

5- بزاق باقیمانده غذاها را از بین دندان ها دور می کند، اسیدهای ناشی از میکروب های دهان را خنثی کرده و از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند.

6- بزاق دهان پر از پادتن است که احتمال ابتلا به عفونت های باکتریایی را با داشتن آنتی بادی و عوامل ضد باکتریایی نظیرلاکتوفرین و لیزوزیم کاهش می دهد.

7- بزاق دهان شامل نسخه کامل ژن های شما است. در نتیجه کار با آن نسبت به روش های دیگر آزمایش آسان تر است.

8- بزاق دهان میزان استرس فرد را نشان می دهد. غده های بزاقی آنزیمی به نام "آلفا آمیلاز بزاقی" را دهان ترشح می کنند که وجود این آنزیم نشاندهنده استرس فرد است.

9- بزاق با داشتن آمیلاز نشاسته مواد غذایی را به قند تبدیل می کند.

10- از طریق آزمایش بزاق دهان می توان به اطلاعات زیادی در مورد وضعیت سلامتی افراد دست یافت و حتی خطر حمله قلبی را تشخیص داد و آزمایش بزاق می توان جایگزین آزمایش خون شود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی