لبخند با ایمپلنت دندانی

ایمپلنت های دندانی، برای جایگزین کردن یک یا چند دندان، استفاده از بریج و یا ثابت نمودن دست دندان طراحی شده است.

امروزه مشکلات بی دندانی یا دست دندان های لق با استفاده از ایمپلنت های دندانی مرتفع گردیده است. در سراسر جهان علم و هنر کاشت ایمپلنت ها ی دندانی به یک روش عادی برای بازگرداندن دندان تبدیل شده است.
ایمپلنت های دندانی نتیجه ی همان شاخه ی علم ارتوپدی است که لگن و زانوی تیتانیومی را تولید می کنند. در دندانپزشکی ، ایمپلنت در حقیقت جایگزینی برای ریشه ی دندان می باشد که از جنس تیتانیوم ساخته شده است. پس از جاگذاری ایمپلنت، طی روندی که یکپارچگی استخوان (osseointegration) نام دارد ایمپلنت محکم به استخوان جوش میخورد. سپس روکش یا دست دندان بر روی ایمپلنت متصل میشود.

آیا انواع مختلفی ازایمپلنت های دندانی وجود دارد؟

بله، به دلیل تفاوت های آناتومیک درهرانسان، مانند میزان استخوان، کیفیت استخوان، شکل و نیز ارتباط فک بالا و پایین، انواع مختلفی از اندازه ها، شکل ها و ترکیب بندی های ایمپلنت وجود دارند.
بسته به نیاز شما دندانپزشک ایمپلنت مناسب را برایتان استفاده می کند.

علاوه بر آن ایمپلنت های دندانی به افرادی که از دست دندان استفاده می کنند کمک بزرگی می کند تا ثبات و آسایشی را که در گذشته برایشان غیر قابل تصور بوده است تجربه نمایند. ایمپلنت های  دندانی برای چه کسانی استفاده میشود؟ هر کسی که دچار بی دندانی است. تفاوت ایمپلنت های دندانی با بریج های معمولی چیست؟ در بریج های معمولی ، دندان های دو طرف محل بی دندانی تراش می خورند و سه روکش برای ساختن بریج نیاز است تا تنها یک دندان جایگزین شود! یر خلاف بریج، با استفاده از ایمپلنت های دندانی می توان بدون وارد آوردن هیچ صدمه ای به دندان های طبیعی ، یک یا چند دندان را جایگزین نمود. ایمپلنت چگونه جایگزین دندان طبیعی میشود؟ ایمپلنت های دائمی در حقیقت تاج ها و بریج هایی است که بر روی پایه ایمپلنت قرار می گیرد و ظاهر ، احساس و عملکرد بسیار نزدیکی به دندان ها طبیعی دارد. ابتدا با توجه به نیاز، تعدادی ایمپلنت طی جراحی در استخوان فک کار گذاشته شده و پس از یکپارچه شدن با استخوان، دندان از دست رفته شما توسط تاج یا بریج متصل به ایمپلنت جایگزین می گردد.

طول مدت درمان چقدر است؟

زمان درمان در هر فرد متفاوت است. در صورتی که دندانپزشک تشخیص دهد که زمان درمان طولانی تری احتیاج است، میتوان از پروتز موقت استفاده نمود. دندان یا بریج موقت، میتواند فورا عملکرد و زیبایی ناحیه بی دندانی شما را تامین کند.

آیا میتوان از ایمپلنت در ترکیب با دندان مصنوعی استفاده کرد؟

حتما! ایمپلنت کمک شایانی به افرادی که از دست دندان استفاده میکنند نموده است. ایمپلنت با ثابت نمودن دست دندان، آن را تبدیل به "اوردنچر" میکند که بسیار محکم، مطمئن و کاربردی میگردد.این راه حل برای بیمارانی که مناسب بازسازی کامل دهان بوسیله ی ایمپلنت و روکش های ثابت نیستند و یا افرادی که به دنبال درمان کم هزینه تری هستند توصیه میشود. با استفاده از ایمپلنت دیگر نیازی به استفاده از کرم و یا پودر ثابت کننده دست دندان نیست. دست دندان به راحتی در محل خود چفت و محکم میشود. فناوری زندگی بخش: با اطمینان لبخند بزنید. ازدندانپزشک خود سوال کنید که چگونه ایمپلنت های دندانی به شما کمک میکنند تا بتوانید جهانی تازه از آسودگی و اعتماد به نفس در صحبت کردن و غذا خوردن را تجربه نمایید. سئوالات متداول در مورد ایمپلنت دندانی ایمپلنت چیست؟ 1. ایمپلنت یک قطعه ی مصنوعی است که جایگزین دندان های طبیعی میشود و فرد میتواند دندان های ثابت داشته باشد. در حقیقت ایمپلنت تنها یک پیچ فلزی است که دراستخوان فک قرار داده می شود. 2. آیا هزینه ی زیادی دارد؟ طبق یک بررسی از 350 بیمار، آنها پس از اتمام کارشان ابراز نمودند که نه تنها ارزش این سرمایه گذاری را داشته بلکه در صورت لزوم ، دوباره هم این هزینه را صرف خواهند نمود. 3. آیا با درد همراه است؟ * مانند هر جراحی دیگر، میزان درد در هر بیمار متفاوت است. * تقریبا 95% از بیماران، در روز بعد از کاشتن ایمپلنت میزان درد خود را در مقیاس 0 تا 10 حداکثر 2 ابراز نموده اند. * ممکن است بیمار دچار تورم و سیاهی و کبودی گردد.

* در مواردی که بیمار به مدت طولانی درد میکشد دلیل درد باید بلافاصله مشخص شود.

درد طولانی مدت در درمان ایمپلنت نشانه خوبی نیست. 4. طول درمان چقدر است؟ کامل شدن درمان بین 3 تا 9 ماه به درازا میکشد و ممکن است در مواردی طولانی تر هم بشود.

توجه داشته باشید که این یک درمان پیشرفته است و برای حصول اطمینان از موفقیت آن ممکن است به زمان طولانی تری نیاز باشد. در طول این مدت بیماراز دندان های موقت استفاده خواهد نمود. شرایط درمان هر بیمار به صورت جداگانه بررسی و ممکن است به بیمار توصیه شود که مدتی را بدون پروتز سپری کند.

5. آیا امکان پس زده شدن ایمپلنت وجود دارد؟

بر خلاف پیوند بافت های نرم مانند ریه ، قلب یا کلیه ، بدن ایمپلنت را پس نمیزند. ولی این به آن معنا نیست که درمان ایمپلنت همیشه موفق است. این عدم موفقیت به دلایل دیگری مانند نا میزان بودن ایمپلنت ، فشار نادرست بر روی ایمپلنت ، بیماری هایی که فرد به آنها مبتلاست یا دلایل دیگر حادث میشود . ایمپلنت از جنس تیتانیوم ساخته میشود که با بافت بدن کاملا سازگار است و در واقع با استخوان های اطراف یکپارچه شده و جزیی از بدن میشود . در پزشکی ، از تیتانیوم برای جایگزین کردن بسیاری از اعضای بدن استفاده میشود .

6. بیمار به چه مدت زمان استراحت نیاز دارد؟

بصورت کلی توصیه میشود که بیمار در روز جراحی و یک روز پس از آن فعالیت های شدید انجام ندهد . امکان دارد بیمار دچار کمی تورم شود و بسته به شرایط ، طول مدت استراحت وی متفاوت است .

7. بدون درمان چه اتفاقی می افتد ؟

دندانها از دست می روند :

* استخوانی که دندان را نگه داشته است تحلیل می رود .

* دندان های مجاور دچار مشکل میشوند .

* دست دندان کامل ، پارسیل و روکش ها تکیه گاهشان را از دست میدهند .

* پروتزها گیر خود را از دست داده و دچار لقی و درد میشوند .

* لبه استخوان دردناک  و تیز شده ، بافت لثه متحرک شده و ضایعات دردناک به وجود می آید .

* زبان بزرگ میشود .

* عملکرد دندان ها تا 5 برابر ضعیف میشود .

* بیمار به غذاهای نرم تر تمایل پیدا میکند .

* لب پایین دچار بی حسی میشود . * احتمال شکستگی فک بالا میرود . تحلیل رفتن استخوان به دندان های سالم مجاور سرایت کرده و باعث از دست رفتن آنها نیز میگردد . به این روند " اثر دومینویی " گفته میشود . 8. ایمپلنت برای چه افرادی مناسب است ؟ هر فردی که سالم است وتمایل دارد دندان های از دست رفته اش را جایگزین نماید . 9. میزان موفقیت ایمپلنت چقدر است ؟ بر اساس آمار موجود موفق ترین محل برای کاشتن ایمپلنت ها قدام فک پایین است . در دیگر نقاط دهان احتمال موفقیت کم تر است . میزان موفقیت درمان ایمپلنت در قدام فک پایین تا حد 98 تا 100% است .
میزان موفقیت ایمپلنت در قدام فک بالا در حدود 90% تا 95% است .
میزان موفقیت در خلف فک های بالا و پایین بین 85% تا 95% است .

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (3 Votes)

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی