Implant Procedures
جایگزین یک دندان

singleایمپلنت دندان بهترین روش جایگزین دندان از دست رفته است. در ایمپلنت، دیگر لازم نیست دندانهای مجاور دندان از دست رفته تکیه گاه تاج مصنوعی باشند و بریج را نگه دارند. دندان جدید (ایمپلنت) درست همانند دندان طبیعی احساس میشود و عمل میکند و ظاهری شبیه به آن (و حتی بهتر) دارد. بریج ثابت (غیر قابل در آوردن)     
fixedهنگامی که چند دندان در یک ردیف، از دست میروند میتوان آنها را با یک بریج به ایمپلنت متصل کرد. لازم نیست به ازای هر دندان جایگزین یک ایمپلنت جایگذاری شود. سه تا چهار دندان را میتوان تنها به واسطه دو ایمپلنت برای پشتیبان، جایگزین کرد. این گزینه کم هزینه تر از جایگذاری یک ایمپلنت برای هر دندان است. ایمپلنتهای دندان محکم و مقاوم هستند و میتوانند فشار بایت چند دندان را تحمل کنند.
 
بریج متحرک (قابل در آوردن)
Bridges Partialsهنگامی که دندانهای زیادی را از دست داده اید (اما نه همه آنها)، دندانهای مصنوعی متحرک که توسط ایمپلنت پشتیبانی میشوند، استفاده میگردند. با این روش گیره های فلزی همراه با دندانهای مصنوعی دیگر لازم نیست. دندانهای زیادی را میتوان با چند ایمپلنت محدود، جایگزین و پشتیبانی کرد. بنابراین هزینه تا حد قابل توجهی کاهش می یابد. ایمپلنت مانع حرکت دندانهای مصنوعی به اطراف یا شل و لق شدن آنها میشود. علاوه بر این به بقیه دندانها نیز آسیبی وارد نمیشود چون دندانهای مصنوعی به آنها قلاب نشده اند.
 
دندان مصنوعی کامل و متحرک با پشتیبانی ایمپلنت
ImplantDenturesدندان مصنوعی کامل را به سختی میتوان استفاده کرد. ایمپلنت را میتوان در زیر دندانهای مصنوعی متحرک جایگذاری کرد تا بیشتر مشکلات مربوط به استفاده از دندان مصنوعی کامل رفع شود. در مورد دندانهای مصنوعی فک بالا، بیشتر افراد شکایت دارند که کام دهانشان پوشیده میشود بنابراین توانایی احساس و چشیدن غذاها کاهش می یابد. چهار ایمپلنت در زیر دندان مصنوعی بالا، دندان مصنوعی را محکم نگه میدارد بنابراین میتوان از اندازه کام دندان مصنوعی کاست و یا آن را حذف کرد. دندانهای مصنوعی پایین را سخت تر از بالا میتوان استفاده کرد چون هیچ مکشی دیگر وجود ندارد که آن را در جای خود نگه دارد بنابراین دائما حرکت میکند و به لثه ها میخورد و باید با زبان و گونه آن را نگه داشت. تنها دو ایمپلنت در زیر دندان مصنوعی پایین به قدری وضعیت را بهبود میبخشد که بیمار کاملا از دندان مصنوعی خود راضی میشود. از آنجایی که دندان مصنوعی به ایمپلنت متصل و تکیه داده می شود نه لثه، بیمار میتواند غذا را خیلی محکمتر بجود بدون این که احساس ناراحتی پیدا کند بنابراین بهبود توانایی جویدن یکی از بزرگترین فواید این کار می باشد. فایده دیگر آن عدم استفاده از چسب دندان و مشکلات آن است.
 
دندان مصنوعی غیر متحرک بر پایه ایمپلنت
ImplantDenturesNبرای افرادی که نمیخواهند هر روز دندان مصنوعی خود را در بیاورند، دندان مصنوعی ثابت که توسط ایمپلنت پشتیبانی میشود گزینه مناسبی می باشد. این درمان نیاز به ایمپلنتهای بیشتری نسبت به دندان مصنوعی متحرک دارد. دندان مصنوعی به ایمپلنت پیچ میشود. نتیجه نهایی این است که این دندانهای جدید احساس بسیار طبیعی تری برای بیمار دارند. در هنگام جویدن درست همانند حالت عادی میتوان فشار وارد کرده و دیگر هرگز لازم نیست دندان را از دهان خارج کنید.
 
درمان کامل دهان
FullMouthTreatmentکل دهان را میتوان با استفاده از ایمپلنت دندان که به عنوان پشتیبانی دندانهای جایگزین استفاده میشود، بازسازی کرد. هنگامی که از درمان بریج و تاج پورسلین زیبا همراه با جایگذاری دقیق ایمپلنت استفاده میشود، حاصل کار بسیار طبیعی خواهد بود. معمولا 6 تا 8 ایمپلنت در فک بالا و 4 تا 6 ایمپلنت در فک پایین برای پشتیبانی از یک ست کامل دندانهای پورسلین استفاده میشود.
دندانها سیمان یا پیچ میشوند. این دندانها ظاهر و عملکردی همانند دندان طبیعی خواهند داشت.
 
مینی ایمپلنت مینی ایمپلنت مشابه ایمپلنتهای معمولی است اما از آن کوچکتر است. اغلب این ایمپلنتها کمتر از 2 میلی متر قطر دارند و اغلب زمانی استفاده میشود که وسعت کافی در استخوان وجود ندارد که بتوان ایمپلنت استاندارد و معمولی جایگذاری کرد. جایگذاری مستقیم مینی ایمپلنت از طریق لثه بدون برش، باعث میشود با کم تهاجمی ترین روش بتوان درمان را انجام داد. بیشتر بیمارانی بلافاصله میتوانند از دندانها استفاده کنند و اغلب اولین وعده خوراکی خود را ظرف چند ساعت بعد میتوانند مصرف کنند. مینی ایمپلنت میتواند به طور موثر برای پشتیبانی دندان مصنوعی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین برای نگه داشتن تاج در فواصل بسیار باریک دندان نیز میتوان از آن استفاده کرد.

4.375 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 88% (4 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی