ایمپلنت برای همه و سنین مختلف

آیا ایمپلنت برای من مناسب می باشد؟ حتما تا کنون برای شما یا اطرافیانتان پیش امده است که دندان خود را به دلایلی چون تصادف، بیماری و یا پوسیدگی از دست داده باشید و سپس به دنبال یافتن راهی برای جایگزینی آن بوده باشید. شاید همیشه این سئوال برایتان پیش آمده باشد که آیا دندان جایگزین می تواند جای دندان های طبیعی شما را بگیرد یا نه؟ آیا می توانید به همان میزان راحتی را حس کنید و از زیبایی لبخند خود دوباره لذت ببرید؟

کاشت دندان درحال حاضر بهترین روش برای جایگزینی دندان های طبیعی شما می باشد، به همان میزان راحت و زیبا.

چه زمانی می توان از ایمپلنت استفاده کرد؟
- زمانی که تک دندان خود را از دست داده باشید
- چند تا از دندان های خود را از دست داده باشید
- همه دندان های خود را از دست داده باشید
در همه موارد بالا می توان از ایمپلنت دندان استفاده کرد. با استفاده از این روش، حس اینکه دندان های طبیعی خود را از دست داده اید از بین خواهد رفت، زیرا دندان ایمپلنت محکم و به همان میزان راحت است. با این روش می توانید لبخند طبیعی خود را به دست اورید.

آیا من برای ایمپلنت دندان فرد مناسبی می باشم؟
اگر برای ایمپلنت تصمیم خود را گرفته اید، با دندان پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید می توانید این پروسه را با موفقیت انجام دهید. اگر بیماری خاصی مرتبط با دندان، لثه و یا استخوان های دهان داشته باشید، ایمپلنت موفق و ماندگاری نخواهید داشت. اگر می خواهید ایمپلنت موفقی داشته باشید، باید از سلامت عمومی و دهانی خوبی برخوردار باشد. یکی از موارد دیگری که در این پروسه حائز اهمیت می باشد وجود استخوان های کافی فکین می باشد. بهترین افراد برای کاشت دندان کسانی هستند که سالم ترین بافت لثه ای عاری از بیماری پریودنتال داشته باشند. البته اگر بیمار به هر دلیلی استخوانی در فکین از دست داده باشد، باز هم می تواند از ایمپلنت استفاده کند ولی ابتدا باید استخوان از دست رفته، طی مراحلی، دوباره ساخته شود. کاشت دندان رابطه نزدیکی با بافت لثه و استخوان های زیرین در دهان دارد و از آنجایی که پریودنتیست ها در زمینه پیوره یا عفونت لثه تخصص دارند، اعضای اصلی تیم کاشت دندان در کلینیک رویال را تشکیل می دهند. پریودنتیست های این مرکز نه تنها تجربه کافی و حرفه ای همکاری با دندان پزشکان دیگر را دارند، بلکه آموزش های کافی و حرفه ای برای اینکه شما بتوانید از دندان های سالم و زیبا لذت ببرید را نیز گذرانده اند. دندان پزشک و پریودنتیست شما هر دو با همکاری هم تمام تلاش خود را خواهند کرد تا شما را به رویای داشتن دندان زیبا و سالم برسانند. بنابراین چک آپ کامل دهان که شامل دندان ها و لثه ها می باشد، حتما باید قبل از ایمپلنت انجام بگیرد و سپس بعد از تأیید دندان پزشک متخصص می توانید در این زمینه اقدام نمایید. موضوع حائز اهمیت دیگر مراقبت های بعد از ایمپلنت می باشد. به همان اندازه که بهداشت دهان قبل از پذیرش ایمپلنت اهمیت دارد، بعد از ایمپلنت نیز باید مراقبت های مستمر برای ماندگاری این دندان ها انجام بگیرد. اگر مراقبت های روزانه و لازم بعد از ایمپلنت انجام نگیرد، مشکلاتی را برای بیمار به وجود خواهد آورد. خونریزی اولین مشکلی خواهد بود که بیمار با آن مواجه خواهد شد. جدیدترین یافته های پزشکی ثابت کرده است این مشکل قابل درمان و بازسازی است، اگر زود و به هنگام شناسایی شود ولی اگر این مشکل به تحلیل استخوان ها منجر شود، باز سازی ممکن نخواهد بود. اگر تحلیل استخوان به موقع درمان نشود، ممکن است دندان کاشت شده خود را از دست دهید. ویزیت های مستمر دندان پزشکتان بعد از ایمپلنت برای تشخیص درست سلامتی دندان کاشت شده، لثه های اطراف دندان حائز اهمیت می باشد. عکس برداری های مستمر سالانه می تواند در این زمینه کمک بسزایی بکند.

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست؟
- افرادی که به دلیل سن پایین، رشد استخوان های فکین متوقف نشده است
- زنان باردار
- افراد سیگاری ( افرادی که اعتیاد شدید به سیگار دارند، ایمپلنت موفقی نخواهند داشت)
- افرادی که به نوشیدنی های الکلی اعتیاد داشته و نمی توانند مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت را عملی کنند
- افرادی که تحت پرتو درمانی بوده اند
- افرادی که بیماری های حاد دارند( دیابت کنترل نشده، هموفیلی) البته با وجود این موارد نیز با مشورت متخصص و در شرایطی می توانید ایمپلنت انجام دهید، اگر افراد عادت به ساییدن دندان های خود دارند، موفقیت ایمپلنت آنها با مشکل مواجه خواهد شد. دندان قروچه مداوم ممکن است باعث خوردگی لثه‌ها و استخوان‌های حمایت‌کننده از آنها در دهان شود. این عادت به دندان های ایمپلنت فشار وارد کرده و ماندگاری کاشت را با مشکل مواجه می کند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (4 Votes)

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی